>

Cape Town & Kruger Safari

CapeTownAerial

Güney Afrika Cumhuriyetinin en önemli 2 şehri olan Cape Town ve Johannesburg’u gezebileceğiniz bu kompakt turumuzda, ülkenin en turistik şehri Cape Town’da 4 gün geçiriyor ve  şehrin tüm doğal ve kültürel güzelliklerine tanıklık ediyorsunuz. Seyahatinizin macera dolu kısmı için ara uçuş ile Hoedspruit üzerinden dünyaca ünlü Kruger Milli Parkına geçiyor 2 gün Afrika’nın vahşi yaşamına tanıklık ediyorsunuz.. Son olarak Johannesburg üzerinden İstanbul’a dönmeden önce bu şehri keşfediyorsunuz.


Cita1Görülebilecek Hayvanlar: Aslan, fil, buffalo, gnu, leopard, çita, hipopotam, timsah, zebra, öküz başlı antilop, ceylan, topi, eland, zürafa ve gergedan.


 Konaklama: Radisson Park Inn Hotel, Kapama River Lodge, Peermont Metcourt Hotel.


Bu turumuzun künyesini aşağıda görebilirsiniz

Tur Kodu: CTKJ10
Süresi: 8 gün
Hareket: Yıl boyu
Grup Sayısı: 2-100 kişi
Minimum Kişi: 2 Kişi
Seyahat Şekli: Uçak ve karayolu transfer araçları
Tura dahil Hizmetler: THY ile Istanbul – Cape Town & Johannesburg – Istanbul, Cape Town – Hoedspruit (Kruger Milli Parkı) ara uçuşu, tüm transferler, programdaki yer alan yemekler, tüm Safariler, tüm milli park girişleri, seyahat sağlık sigortası, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.
Konaklama: Safari otelleri ve Şehir Otelleri
Gezilecek bölgeler: Cape Town
Cape Yarımadası
Kapama Game Reserve
Johannesburg

1. GÜN: ISTANBUL - CAPE TOWN

Tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak gece yarısından önce (22:00) Atatürk Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından 00:55'de Cape Town'a hareket ediyorsunuz. Geceleme Uçakta.


2. GÜN: CAPE TOWN

Cape Town Uluslararası Havalimanına  varışınızın ardından Radisson Park Inn otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.

Otelinize girişinizi yapıp biraz dinlendikten sonra öğleden sonra yarım günlük şehir turunuz için otelinizin resepsiyonunda buluşuyorsunuz.

Otelden ayrılarak ünlü Masa Dağı’na (Table Mountain) doğru yola çıkıyoruz. Zirveye doğru çıktıkça manzaranın keyfini çıkarıyorsunuz. (Teleferik çalışmazsa veya hava şartları elverişli olmazsa Signal Hill tepesine çıkarak Masa Dağı ve şehir manzarasına tanık oluyorsunuz. İnişe geçtikten sonra Clifton ve Sea Point üzerinden manzaralı sahil yolundan şehir merkezine Green Market Square’e hareket ediyorsunuz. Company Garden’da kısa bir yürüyüşün ardından Parlemento ve belediye binalarının olduğu şehir merkezini geziyorsunuz.
Mimarisi 200 yıl önceki haliyle korunan Cape Town ve “Mother City” Cape Town gezinizden sonra otele dönüyorsunuz
Radisson Cape Town Foreshore Hotel bünyesindeki Park Inn birçok merkeze yakınlığıyla ideal konumlanmıştır. Otelde yeterli donanıma sahip odalar, bar & restoran, terasta havuz, fitness ve kapalı otopark mevcuttur.

Konaklama oda-kahvaltı bazında Radisson Park Inn’de olacaktır.


3. GÜN: CAPE TOWN

Kahvaltınızı otelinizde alıyorsunuz.. Bugün seçim yapabileceğiniz ekstra turları alarak gününüzü geçirebilirsiniz. Turların detaylı açıklamalarını "Ekstra Aktiviteler" sekmesinde görebilirsiniz.

Üzüm Bağları & Şarap Tadım Turu (Tam Gün)

Cape Town Kültür Turu (Tam Gün)

Robben Adası & Kültür Turu (Tam Gün)

Beyaz Köpekbalıklarıyla Dalış Turu (Tam Gün)

Konaklama oda-kahvaltı bazında Radisson Park Inn’de olacaktır.


4. GÜN  CAPE TOWN

Bugün, Cape Town’u ziyaret edenlerin kaçırmaması gereken bir aktivite olan tam gün Cape Point turumuza katılıyorsunuz.

Cape Point’e yapacağınız Atlantik okyanusu kıyısındaki manzaralı yolculuğunuzda Clifton ve Camp körfezlerinin beyaz kumsallarına ve masmavi denizine tanık olacaksınız. Yol boyunca bir yanda heybetli Apostles tepelerini, diğer yandan denize kadar dik olarak inen yar ve kaya oluşumlarını görebileceksiniz. Cape yarımadası sahilinin bu nefes kesen manzaraları ve bioçeşitliliği karşısında etkilenmemeniz mümkün değil… Daha sonra eski bir balıkçı kasabası olan Hout Bay’a ulaşıyorsunuz.. Dilerseniz fokların bulunduğu adayı gezebilir (ekstra) veya rıhtımda yer alan hediyelik eşya mağazalarında vaktinizi geçirebilirsiniz.
Daha sonra, fotoğrafseverler için inanılmaz bir manzara sunan Chapman tepesini ve Ümit Burnu Milli Parkını ziyaret ediyorsunuz. Bu milli park, birçok endemik bitki ve hayvan türüne de ev sahipliği yapar.. Sadece Güney Afrika'ya özgü karakteristik bitki örtüsü “fynbos”un yanında pek çok geyik ve kuş türü, Cape dağ zebrası ve babunu da yine burada görebilirsiniz. Yine deniz fenerine kadar yürüyebilir (veya ekstra olarak feniküleri kullanabilir) ve Cape Burnu’nda Atlantik ve Hint Okyanuslarının buluşmasına tanıklık edebilirsiniz. Sonrasında False körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde öğle yemeğinizi alıyorsunuz. Güney Afrika’nın ünlü penguenlerini görmek üzere Boulders sahiline gidiyor ardından Simonstown’daki ünlü deniz üssünü ziyaret ediyorsunuz.. Son olarak da sahilden ayrılıp içerilere doğru ilerliyor ve Kirstenbosch Botanik bahçesini ziyaret ediyorsunuz (ekstra). Cape yarımadasının tüm güzelliklerine tanıklık ettiğinizin günün sonunda, güneşin Masa Dağı üzerinden batışını da izleyerek otelinize dönüyorsunuz.

Konaklama oda-kahvaltı bazında Radisson Park Inn’de olacaktır.


5. GÜN  CAPE TOWN

Kahvaltınızı otelinizde alıyorsunuz.. Bugün seçim yapabileceğiniz ekstra turları alarak gününüzü geçirebilirsiniz. Turların detaylı açıklamalarını "Ekstra Aktiviteler" sekmesinde görebilirsiniz.

Üzüm Bağları & Şarap Tadım Turu (Tam Gün)

Cape Town Kültür Turu (Tam Gün)

Robben Adası & Kültür Turu (Tam Gün)

Beyaz Köpekbalıklarıyla Dalış Turu (Tam Gün)

Konaklama oda-kahvaltı bazında Radisson Park Inn’de olacaktır.


6. GÜN CAPE TOWN - HOEDSPRUIT - KRUGER MİLLİ PARKI

Kahvaltı sonrasında otelinizden çıkışınızı yaparak Hoedspruit’e (Kruger Milli Parkı) gitmek üzere Cape Town havalimanına transferiniz gerçekleştiriliyor.

Faydalı hatırlatma:
Bugün şehir hayatından Afrika bozkırlarına gidileceği için giyim kuşamınızı rahat edebileceğiniz kıyafet ve ayakkabılardan oluşturmanızı öneririz.
Hoedspruit’e varışınızı takiben safari yapacağınız özel koruma alanına transferiniz gerçekleştiriliyor. Otelinize girişinizi tamamlıyor ve öğleden sonra Kruger Milli Parkında yapacağınız ilk safari öncesinde otelinizde dinleniyorsunuz. Safariler açık safari araçları ile deneyimli vahşi yaşam rehberleri eşliğinde yapılmaktadır. Safariden dönüyor ve odalarınıza çekilerek akşam yemeği için hazırlığınızı yapıyorsunuz..

Konaklama tam pansiyon bazında Kapama River Lodge'da olacaktır.


7. GÜN:  KRUGER MİLLİ PARKI

Sabah uyandırma servisi ile gününüz başlıyor ve kahve/çay ve kuru pasta servisinden sonra ilk sabah safarinize çıkıyorsunuz.. Afrika’nın tüm büyük kedileri ve diğer yırtıcıları çoğunlukla gece avlandıkları için, sabah safarileri birçok yırtıcı hayvanı av üzerinde görmek için ideal zamandır. Safariniz deneyimli vahşi yaşam rehberleri eşliğinde yapılacak ve yaklaşık 3 saat sürecektir. Safari sonrasında otele dönüyor ve kahvaltınızı alıyorsunuz.
Öğlene kadar serbest zaman.. Otelinizde dinlenebilir veya havuzdan faydalanabilirsiniz. Öğle yemeğinizi otelinizde alıyor ve kısa bir dinlenmenin ardından öğleden sonra yapacağınız safari için hazırlanıyorsunuz. Kahve/çay servisi sonrasında safariye çıkıyor ve gün batımına kadar Afrika savanalarında vahşi yaşama tanıklık ediyorsunuz. Gün batımında otelinize dönüyor ve akşam yemeğine kadar otelinizin lobisinde veya odalarınızda dinleniyorsunuz.

Konaklama tam pansiyon bazında Kapama River Lodge'da olacaktır.


8. GÜN:  KRUGER MİLLİ PARKI - HOEDSPRUIT - JOHANNESBURG

Sabah uyandırma servisi ile gününüz başlıyor ve kahve/çay ve kuru pasta servisinden sonra ilk sabah safarinize çıkıyorsunuz.. Afrika’nın tüm büyük kedileri ve diğer yırtıcıları çoğunlukla gece avlandıkları için, sabah safarileri birçok yırtıcı hayvanı av üzerinde görmek için ideal zamandır. Safariniz deneyimli vahşi yaşam rehberleri eşliğinde yapılacak ve yaklaşık 3 saat sürecektir. Safari sonrasında otele dönüyor ve kahvaltınızı alıyorsunuz.

Kahvaltınız sonrasında otelinizden ayrılıyor ve Johannesburg uçağınız için Hoedspruit havalimanına transferiniz gerçekleştiriliyor. Johannesburg’a varışınızın ardından havalimanına çok yakın konumdaki otelinize transfer ediliyorsunuz. Dilerseniz öğleden sonra ekstra şehir turlarından birini alabilir, gününüzü değerlendirebilirsiniz.

Havalimanına 10 dakikalık mesafede bulunan Metcourt Laurel Hotel, aynı zamanda Casino’ya da sahiptir..  Konaklama oda-kahvaltı bazında Peermont Metcourt Hotel’de olacaktır.


9. GÜN:  JOHANNESBURG - ISTANBUL

Kahvaltınızı otelinizde alıyor ve çıkış işlemlerinizi tamamlıyorsunuz.  Bugün, uçuş saatinize kadar Johannesburg Panaromik şehir turunu alıyor ve tur bitiminde direkt olarak Istanbul uçuşunuz için havalimanına transferiniz gerçekleştiriliyor.(Otelinizden tüm eşyalarınızla çıkış yapmanız gerekmektedir.) Check-in işlemlerinizin ardından uçağa geçiyorsunuz..


10. GÜN:  ISTANBUL

Yaklaşık 11 saat sürecek uçuşun ardından 05:20'de İstanbul’a varıyorsunuz.. Hoşgeldiniz…

EKSTRA TURLAR

Üzüm Bağları & Şarap Tadım Turu

(Tam Gün)                                                        100 USD / kişi başı

Hem Güney Afrika şaraplarının üzüm bağlarını gezebileceğiniz hem de tadım yapabileceğiniz bu turumuz Paarl şehrinde başlıyor. Bir bağı geziyor ve tadım yapıyorsunuz. Daha sonra Huguenot Anıtı’nı görebileceğiniz Franschhoek’a gidiyorsunuz.  Yine başka bir bağda tadım eşliğinde öğle yemeğinizi alıyorsunuz. Sonrasında Stellenbosch kasabasındaki müzeye yapacağınız ziyarette ilk Hollandalı yerleşimciler hakkında bilgi ediniyor, Müzedeki Hollanda mimarisine tanık oluyorsunuz. İsteğe bağlı olarak bu turu bisikletle veya yürüyerek de yapabilirsiniz. Bu turumuzda kapsamında Otelinizden transfer,  DEAT sertifikalı rehberlik hizmeti, öğle yemeği, bisiklet ve kask (isteğe bağlı), tüm müze girişleri ve şarap tadımları yer almaktadır

Cape Town Kültür Turu

(Yarım Gün – 08:15 veya 13:45)                       60 USD / kişi başı Güney Afrika’nın değişik kültürleriyle ve topluluklarıyla kaynaşabileceğiniz bu turda, toplumun bireylerinin yıllardır süregelen geleneksel koşullarda nasıl yaşamlarını idame ettirdiklerine gözlemleyecek, yıllar içinde elde ettikleri kazanımlara tanık olacaksınız. İlk demokratik seçimlerin yapıldığı 27 Nisan 1994 tarihinin Güney Afrika için neden bu denli önemli olduğunu daha iyi kavrayabileceksiniz. Turunuza bir zamanlar farklı kültürlerden binlerce insanın yaşadığı Distrix 6 bölgesinden başlıyorsunuz. Daha sonra Cape Town’daki  en eski siyahi yerleşim bölgesi olan  Langa kasabasına  hareket ederek burada yerel Pazarı, hediyelik eşyaların ve el becerilerinin sergilendiği mağazaları ve yerel bir şifacı dükkanını görüyorsunuz. Halk ile kaynaşıp sıcak yaklaşımlarını birebir hissedebileceğiniz bu turda bir yetimhaneye konuk oluyor, Gugulethu ve Amy Biehl anıtlarını ziyaret ediyorsunuz.

Robben Adası & Kültür Turu

(Tam Gün)                                                        100 USD / kişi başı

Cape Town Kültür Turunuzu (detayları yukarıda verilmiştir), dilerseniz öğleden sonra yapacağınız  Robben Adası ziyaretinizle birleştirebilirsiniz. Nelson Mandela’nın da tutsak olarak tutulduğu Robben Adası’na feribotla, muhteşem Cape Town ve Masa Dağı manzarası eşliğinde geçiyor ve adaya varışınızda rehber eşliğinde adayı dolasıyorsunuz.  Bu turda, Nelson Mandela’nın tutsak olarak tutulduğu hapisane hücresini ziyaret edebileceksiniz.

Beyaz Köpekbalıklarıyla Dalış Turu

(Tam Gün)                                                        280 USD / kişi başı

Kalkış: 05:30-07:00      Süresi: Yaklaşık 10 saat.

Sabah Cape Town’daki otelinizden alınarak manzaralı bir yol üzerinden 2 saatlik bir sürüşle Kleinbaai’de dalış merkezinin bulunduğu White Shark Lodge’a ulaşıyorsunuz. Zengin bir Kontinental kahvaltının ardından dalışla ilgili kısa bir brifing alıyor ve malzemeleri tanıyorsunuz. Daha sonra, bu dalış maceranızda rahatınızı sağlamak sağlamak için özel tasarlanmış olan Shark Team isimli 11 metrelik dalış Katamaranına yönlendiriliyorsunuz. En fazla 20 yolcu ve mürettebatın bulunduğu Katamaranda Kaptan, Paramedik ekibi ve Dalış eğitmeninden (Dive Master) oluşan mürettebatımızla tanışıp Beyaz Köpekbalığı anatomisi ve davranışı hakkında kısa bilgi alıyorsunuz. Bu bilgiler, beyaz köpekbalıklarıyla geçireceğiniz birkaç saat içinde gerekli olacak ve ne yapılması gerektiği konusunda önemli bilgilendirmeleri içerecektir.

İlk misafirlerimiz (4-5 kişilik gruplar) kafeslere girecek ve 20 dakika civarında beyaz köpekbalıklarıyla dalış yapabilecek. Mürettebat, yüzeye yakın dolaşan beyaz köpek balıklarını beslerken dalgıçlar kafesin içinde daha derindeki bir noktadan hareketlerini gözlemleyebilecekler.

Dalış sonrası oldukça zengin içerikten oluşan lunch box’larınızı alıyor ve Güney Afrika güneşin keyfini sürerek öğle yemeğinizi tamamlıyorsunuz.

Dalış sırasında gerekli olacak tüm dalış ve güvenlik ekipmanı dalış firması tarafından sağlanacaktır.
Yanınızda, güneş kremi, güneş gözlüğü, dalış sonrası bir sweatshirt/jersey ve mayo/ havlu getirmeniz yeterli olacaktır. Eğer deniz tutması yaşıyorsanız, ilgili ilaçlarınızı da yanınızda getirmeniz gerekecektir.

2.500 USD'dan başlayan fiyatlarla...

Turlarımız minimum 2 kişi bazında yapılmakta olup, gitmek istediğiniz tarihleri belirterek kesin fiyatlandırma için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Radisson Park Inn:

Kapama River Lodge:

kapama-river-lodge-room2 kapama-river-lodge-room1 kapama-river-lodge-pool kapama-river-lodge-entrance Kapama-gamedrive

Peermont Metcourt Suites:

Metcourt-bedroom2 Metcourt-bedroom1 Metcourt-bathroomMetcourt-Pool Metcourt-Lobby