>

Klasik Kenya Safari

leopard_samburuKenya Safari, zamanı kısıtlı olanların Kenya’nın en ünlü yerlerini görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. Bu turumuzda,  Nakuru gölünün ünlü flamingoları ve beyaz gergedanlarına tanık olacak, Naivasha gölünü tekne ile dolaşıp hipopotamları doğal ortamlarında görebilecek, ünlü Crescent Adası‘nda yürüyerek safari yapabileceksiniz. Eşsiz “Rift Vadisi”nin coğrafyasında büyülenecek ve dünyaca meşhur Masai Mara’da 2 gün Safari yaparak eşsiz tasarımlara sahip safari otellerinde konaklama fırsatını bulacaksınız.

Bu turumuzda Nairobi’de, şehrin  lüks ve tarihi otellerinden olan The Stanley Hotel’de konaklıyoruz.Cita1
Görülebilecek Hayvanlar: Aslan, fil, buffalo, gnu, leopard, çita, hipopotam, timsah, zebra, öküz başlı antilop, ceylan, topi, eland, zürafa ve gergedan.


Konaklama: The Stanley Hotel, Lake Nakuru Lodge, Naivasha Sopa Lodge ve Masai Mara Sopa Lodge.


Bu turumuzun künyesini aşağıda görebilirsiniz

Tur Kodu: KSS8
Süresi: 8 gün
 Grup Sayısı: Yıl Boyunca
Grup Sayısı: 4-50 kişi
Minimum Kişi: 4 Kişi
Seyahat Şekli: 6 kişilik Modifiye Safari Minibüsleri
Tura dahil Hizmetler: Türk Havayolları ile İstanbul-Nairobi-İstanbul direkt uçuşları, tüm transferler, programdaki yer alan yemekler, Ünlü Carnivore restoranda veda yemeği, tüm Safariler, günde kişibaşı 1 litre su, tüm milli park girişleri, seyahat sağlık sigortası, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.
Konaklama: Safari otelleri ve Şehir Otelleri
Gezilecek bölgeler: Nairobi
Lake Nakuru Milli Parkı
Lake Naivasha
Masai Mara Milli Parkı
Nairobi

1. GÜN: ISTANBUL-NAİROBİ
Tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri Atatürk Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından 19:50'de Nairobi'ye hareket ediyorsunuz. Geceleme uçakta...


2. GÜN: NAİROBİ
Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışınızın ardından karşılanıyorsunuz  ve Sarova Stanley Otel'e transferiniz gerçekleştiriliyor. Otele girişinizi yapıyor ve dinlenmek üzere odalarınıza çekiliyorsunuz. Gün içinde dilerseniz ekstra olan Daphne Sheldrick Yetimhanesi  & Giraffe Center’a yapacağımız geziye katılabilirsiniz.  Bu turumuzda ünlü yazar Daphne Sheldrick’in önderliğinde kurulan yavru fil ve gergedan yetimhanesinde, doğal yaşamda öksüz kalmış başta fil ve gergedan yavruları olmak üzere diğer vahşi hayvanları çok yakından görme fırsatı buluyorsunuz.. Daha sonra koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu Giraffe Center’ı ziyaret ediyorsunuz. Yükseltilmiş bir platformdan zürafaların elle beslenmesine olanak veren bu tur, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz bir eğlence… Akşam üzeri otelinize dönüyor ve bir gün sonra başlayacağınız safari turunuz için dinleniyorsunuz.

Konaklama oda-kahvaltı bazında The Stanley Hotel'de olacaktır.

The Sarova Stanley... 1952 yılında İngiltere Prensesi (şimdiki Kraliçe) Elizabeth ve eşi Prens Philip’i de ağırlayan otel, Nairobi’nin ilk lüks oteli olarak da bilinir.  Sarova Stanley, şehrin tam merkezinde alışveriş mağazalarına, ve turistik bölgelerine çok yakın bir şekilde konumlanmıştır.  Safari maceramıza başlamadan önce otelin çatı terasındaki yüzme havuzunda dinlenebilir ve geniş seçenekli restoran ve barlarından birinde gününüzü noktalayabilirsiniz.


3. GÜN  NAİROBİ - NAKURU GÖLÜ
Kahvaltıdan sonra yola çıkıyor ve yaklaşık 3 saatlik bir sürüş sonrasında pembe flamingolarıyla ünlü Nakuru Gölü Milli Parkına ulaşıyorsunuz. Öğlen yemeğini, aynı zamanda geceleyeceğimiz Lake Nakuru Lodge’da alıyor ve yemek sonrası Nakuru Gölünde ilk safarinizi yapıyorsunuz.

Nakuru Gölü, evsahipliği yaptığı sayıları 1.2 milyonu aşan pembe flamingolarıyla ünlüdür. Pembe Flamingoları ve 400’ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü Nakuru Gölünde ise gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, göl suyunda bulunan bir tür yosun ile beslenen pembe-fuşya flamingoları ve gökyüzünün göl üzerindeki kusursuz yansıması ile fotoğrafseverler için unutulmaz bir fon oluşturur. Bu özelliğiyle milyonlarca flamingo ve yok olmakta olan canlı türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Belli bir mesafeden göl, üzerindeki flamingolar nedeniyle adeta pembe renkte görünür. Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmeniz de çok olasıdır. Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Bu park, aynı zamanda Rothschild zürafalarına ve Leopara da evsahipliği yapar.
Afrika’daki “Beş Büyük”lerden biri ve aynı zamanda en zor görülen hayvanlarından olan Leoparı da burada görme şansınız yüksek… Rehberinizle birlikte dikkatlice ağaçları incelemenizi öneririz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir…

Konaklama full pansiyon bazında Lake Nakuru Lodge'da olacaktır.

Mesafe/Sürüş zamanı: 200 km / 3 saat


4. GÜN  NAKURU GÖLÜ - NAIVASHA GÖLÜ
Kahvaltınız sonrasında otelinizden ayrılıyor ve Naivasha Gölü’ne hareket ediyorsunuz. 1,5 saatlik bir araç yolculuğu sonrası otelinize ulaşıyor ve öğle yemeğiniz alıyorsunuz. Öğleden sonra otelinizde vakit geçirebilir veya hipopotamları yakından görebileceğiniz ekstra tekne turuna katılabilirsiniz. Ayrıca özellikle kuş çeşitliliği ile ünlü bu gölün çevresinde yürüyerek yapabileceğiniz ekstra safariye de katılabilirsiniz. Yırtıcı hayvanların olmadığı bu yürüyüşte zürafa, buffalo, antilop, maymun görmek mümkündür.
Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar. Ayrıca zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan gölde yapılabilecek yürüyüşte bu göle özgü kuşlar dışında Zürafa, Antilop, Maymun, Bufalo gibi diğer hayvanları da gözlemlemek mümkün olabilmektedir.

Konaklama full pansiyon bazında Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.

Mesafe/Sürüş zamanı: 120 km / 1.5 saat

5. GÜN NAIVASHA GÖLÜ - MASAİ MARA
Kahvaltıdan sonra sabah 07:30’da Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara’ya geçiyorsunuz. Öğle yemeğinizi Mara Sopa Lodge’da alıyor ve saat 15:30’a kadar serbest zaman geçiriyorsunuz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkı’ndaki ilk Safarinize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyorsunuz. Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz. Yine dileyenler için yemek saatine kadar havuzdan faydalanma imkanı olacaktır.
Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, aslan, gergedan, fil, hipopotam, timsah, zürafa, antilop, gnu, zebra, bufalo, yaban domuzu, sırtlan, çakal ve vahşi köpek sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir olay ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve zebra’nın kuru Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Ve aynı zamanda bunları izleyen Savana’nın Aslan, çita, çakal ve sırtlan gibi avcı hayvanlarına da…

Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge’da olacaktır.

Mesafe/Sürüş zamanı: 240 km / 4.5 saat

6. GÜN:  MASAİ MARA'DA SAFARİ
Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında geçiriyorsunuz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyorsunuz. Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük aslan nüfusuna, büyük fil ve buffalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğiniz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelinize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyorsunuz.

Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge’da olacaktır. 

7. GÜN:  MASAİ MARA - NAİROBİ
Bu sabah Masai Mara'da son safarinizi yapıyorsunuz. Kahvaltı için otelinize dönüyor ve sonrasında çıkış için hazırlıklarınızı tamamlıyorsunuz. Erken alınan öğlen yemeğinin ardından otelinizden ayrılarak Nairobi’ye dönüyorsunuz. Dilerseniz ekstra olarak uçakla dönüş seçeneği de mevcuttur. Nairobi’de akşam yemeğinizi şehrin en meşhur restoranlarından biri olan Carnivore Restorant’da alıyorsunuz. Carnivore Restorant, mangalda ızgara olarak pişirilmiş av etleri ile ünlüdür. Sığır, koyun ve tavuk etinin yanında devekuşu, timsah gibi av hayvanlarını da tatma şansı bulabilirsiniz. Yine balık ve vejeteryan menüler de mevcuttur. Veda yemeğinizin ardından Nairobi'deki "eviniz" Stanley Hotel'e dönüyor ve ertesi sabah gerçekleştireceğiniz İstanbul uçuşunuz için dinleniyorsunuz.

Konaklama oda-kahvaltı bazında The Stanley Hotel'de olacaktır.

Mesafe/Sürüş zamanı: 250 km / 5 saat 

8. GÜN NAİROBİ - İSTANBUL
Uçak saatinize bağlı olarak sabah 02:30'da otelinizden alınarak Jomo Kenyatta Uluslararası havalimanına hareket ediyorsunuz. 05:00'deki uçağınız ile İstanbul'a hareket ediyor ve 7 saatlik uçuşunuz sonrasında saat 12:00 civarında İstanbul'a varıyorsunuz. Hoşgeldiniz...

Masai Kabile Ziyareti                                           50 USD

Daphne Sheldrick & Giraffe Center Gezileri        90 USD

Crescent Adasında Yürüyüş Safarisi                   40 USD

Naivasha Gölünde Tekne Gezisi                         40 USD

Masai Mara'da Balon Safari                                440 USD

Masai Mara - Nairobi Uçuşu                                220 USD

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin                                            2.200 USD'den başlayan fiyatlarla...

Tek Kişi Oda Farkı                                              500 USD

3 Kişilik oda ve çocuk misafir fiyatlarımız için lütfen arayınız.

Masai Mara - Nairobi iç hat uçuşu (ekstra)                                  220 USD

Sarova Stanley Hotel:

Lake Nakuru Lodge:

Masai Mara Sopa Lodge: