>

Konaklama

 

AFRİKA’DA KONAKLAMANgorongoroSerenaLodgeexterior

Doğu Afrika’da oldukça geniş ve çeşitli konaklama imkanı bulmak mümkündür.

Medeniyetten ne kadar uzak olsanız da konaklamalarınızda mutlaka son derece şık bir atmosfer ve kusursuz hizmet bulabileceğinizi garanti ederiz.
Şık şehir otellerinden lüks çadır kamplara, butik plaj villalarından safari otellerine kadar geniş bir yelpaze mevcuttur.

 

 

 

OTELLER/Şehir Otelleri (4* – 5*)SarovaStanleyHotelexterior

Şehir otelleri, genelde şehrin merkezine ve turistik bölgelere yakın olup, genellikle modern mimari tarzda tasarlanmışlardır. Odalarda klima ve televizyon bulunur, hizmet kalitesi ise Doğu Afrika’nın büyük çoğunluğunda olduğu gibi mükemmeldir. Şehir otellerinin bir kısmında, özellikle de Nairobi’de eski İngiliz kolonisi olmasının etkileri mimariye yansırken, Hint okyanusu kıyılarında arap tarzı mimari öne çıkmaktadır. Ama seçeneğiniz hangisi olursa olsun, otellerdeki kusursuz hizmet anlayışını mutlaka fark edersiniz.

 

 

 

 

Safari Otelleri (4 *- 5*)SerengetiSerenaLodgeroom2
Safari otelleri, Milli Parkların içinde veya çok yakınında kurulmuş, lüks konaklama imkanı sunan yapılardır. Genellikle krulu olduğu bölgedeki doğal malzemeden, bulunulan ortama tamamen uyum sağlayacak şekilde inşa edilirler. Bazı Safari otellerinde modern hayatın tüm gereksinimleri düşünülerek klima, uydu tv ve minibar bulunurken, bazıları ise restoran ve bar alanını çevreleyen son derece rahat, küçük şalelerden oluşur. Tüm safari otellerinde, şaleye özel banyo-tuvalet, yüzme havuzu ve genellikle açık hava restoran ve barı bulunur. Bazı safari otelleri ise, vahşi yaşamı daha yakından izlemeye imkan vermek üzere, yapay veya doğal gölet ve su birikintilerinin etrafında konuşlanmıştır.

 

 

SerengetiSerenaLodgeexterior

Lüks Çadır Kampları (4* – 5*)
Afrika’yı gerçek bir safari stilinde tanımak isteyen ve unutulmaz bir safarinin heyecanını yaşamak isteyenler için birkaç geceyi çadırda geçirmek bir gerekliliktir. Bilinenin aksine, Safari kampları sadece doğada çadır hayatı değildir. Kamplarda oldukça lüks standartlarda konaklama ve kişisel hizmet alırsınız. Maramboitentedcamproom1Haşereden arındırılmış geniş çadırlarda, son derece rahat çift kişilik yatak, tertemiz çarşaflar, sürekli sıcak ve soğuk suyun sağlandığı banyo-tuvalet bulunur. Yemekleriniz her öğün için özel olarak hazırlanır ve sunulur. Ayrıca Çadır kamplarda, restoran ve bar hizmetlerinin sunulduğu merkezi bir çadır veya açık tesisler yer alır. Genellikle tüm lüks çadır kampları, doğal yaşamın tam ortasında kurulur ve etrafında kampı çevreleyen ağaçlar sayesinde başka yerde bulunamayacak mahremiyet ve içtenlik sağlanmış olur.