>

Klasik Kenya Safari

leopard_samburuKenya Safari, zamanı kısıtlı olanların Kenya’nın en ünlü yerlerini görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. Bu turumuzda, öncelikle Naivasha gölünü tekne ile dolaşıp hipopotamları ve 100’ü aşkın kuş türünü doğal ortamlarında görebileceksiniz. Sonrasında ise, eşsiz “Rift Vadisi”nin coğrafyasında büyülenecek ve dünyanın ne ünlü Milli Parklarından Masai Mara’da 3 tam gün Safari yaparak eşsiz tasarımlara sahip safari otellerinde konaklama fırsatını bulacaksınız.

 Cita1
Görülebilecek Hayvanlar: Aslan, fil, buffalo, gnu, leopard, çita, hipopotam, timsah, zebra, öküz başlı antilop, ceylan, topi, eland, zürafa ve gergedan.


Konaklama:The Norfolk Fairmont Nairobi, Naivasha Sopa Lodge,  Ilkeliani Luxury Tented Camp & Lazizi Premiere Hotel.


Bu turumuzun künyesini aşağıda görebilirsiniz

Tur Kodu: KKS7-KB18
Süresi: 7 gün
 Grup Sayısı: 21 – 28 AĞUSTOS 2018      **KURBAN BAYRAMI**             2.890 USD             Masai Kabile Turu Dahil  **100 USD Erken Rezervasyon Fırsatıyla**
Grup Sayısı: 6-24 kişi
Minimum Kişi: 6 Kişi
Rehber: Lokal Safari rehberleri – 15 Kişi üzeri katılım durumunda Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir
Seyahat Şekli: 7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser
Tura dahil Hizmetler: Türk Havayolları ile İstanbul-Nairobi-İstanbul direkt uçuşları, tüm transferler, Masai Mara'da ünlü Masai Kabile Ziyareti, Programdaki yer alan yemekler, Ünlü Carnivore restoranda veda yemeği, tüm Safariler, günde kişi başı 1 litre su, tüm milli park girişleri, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.
Konaklama: Safari otelleri ve Şehir Otelleri
Gezilecek bölgeler: Nairobi (3 gece)
Lake Naivasha (1 gece)
Masai Mara Milli Parkı (3 gece)
Nairobi (1 gece)

1. GÜN: ISTANBUL-NAİROBİ  21.08.2018

Tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak akşam 17:00'da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerimizin ardından 19:35'deki tarifeli uçağımızla Nairobi'ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.


2. GÜN: NAİROBİ  22.08.2018

02:15'de Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışımızın ardından karşılanıyor  ve The Norfolk Fairmont Hotel'e transferimiz gerçekleştiriliyor. Otele girişimizi yapıyor ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Gün içinde  dilerseniz ekstra olan Daphne Sheldrick Yetimhanesi  ve Giraffe Center’a yapacağımız geziye katılabilirsiniz.  Bu turumuzda ünlü yazar Daphne Sheldrick’in önderliğinde kurulan yavru fil ve gergedan yetimhanesinde, doğal yaşamda öksüz kalmış başta fil ve gergedan yavruları olmak üzere diğer vahşi hayvanları çok yakından görme fırsatı buluyorsunuz.. Daha sonra koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu Giraffe Center’ı ziyaret ediyorsunuz. Yükseltilmiş bir platformdan zürafaların elle beslenmesine olanak veren bu tur, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz bir eğlence… Akşam üzeri otelimize dönüyor ve bir gün sonra başlayacağımız safari turumuz için dinleniyoruz.

Konaklama oda-kahvaltı bazında Norfolk Fairmont Hotel'de olacaktır.


3. GÜN  NAİROBİ - NAIVASHA GÖLÜ 23.08.2018

Kahvaltımız sonrasında Nairobi'deki otelimizden ayrılıyor ve Naivasha Gölü’ne hareket ediyoruz. 2,5 saatlik bir araç yolculuğu sonrası otelimize ulaşıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra otelinizde vakit geçirebilir veya hipopotamları yakından görebileceğiniz ekstra tekne turuna katılabilirsiniz. Ayrıca özellikle kuş çeşitliliği ile ünlü bu gölün çevresinde yürüyerek yapabileceğiniz ekstra safariye de katılabilirsiniz. Yırtıcı hayvanların olmadığı bu yürüyüşte zürafa, bufalo, antilop, maymun görmek mümkündür.

Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar. Ayrıca zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan gölde yapılabilecek yürüyüşte bu göle özgü kuşlar dışında Zürafa, Antilop, Maymun, Bufalo gibi diğer hayvanları da gözlemlemek mümkün olabilmektedir.

Konaklama full pansiyon bazında Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.

Mesafe/Sürüş zamanı: 120 km / 1.5 saat


4. GÜN NAIVASHA GÖLÜ - MASAİ MARA  24.08.2018

Kahvaltıdan sonra sabah 07:30’da Narok kasabası ve Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi İlkeliani Mara'da alıyor ve saat 15:30’a kadar serbest zaman geçiriyoruz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkı’ndaki ilk Safarimize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyoruz. Gün batımından önce otelimize dönüyoruz. Yine dileyenler için yemek saatine kadar havuzdan faydalanma imkanı olacaktır.

Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, aslan, gergedan, fil, hipopotam, timsah, zürafa, antilop, gnu, zebra, bufalo, yaban domuzu, sırtlan, çakal ve vahşi köpek sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir olay ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve zebra’nın kuru Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Ve aynı zamanda bunları izleyen Savana’nın Aslan, çita, çakal ve sırtlan gibi avcı hayvanlarına da…

Konaklama full pansiyon bazında Ilkeliani Mara Lüks Çadır Kampında olacaktır.

Mesafe/Sürüş zamanı: 240 km / 4.5 saat


5. & 6. GÜNLER:  MASAİ MARA'DA SAFARİ  25-26.08.2018

Bu 2 günümüzü dünyanın en ünlü Milli Parkında geçiriyoruz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyoruz. Sabah safarimiz sonrasında kampımızda Masai eğitmenler öncülüğünde  çocukların da katılabileceği çok çeşitli aktivite bulunuyor: Vahşi Hayvan ayak izlerini ayırt etme, Masai'lerin yüzyıllardır yaptığı şekilde ateş yakma, okçuluk ve ok yapımı, sapan kullanımı bunlardan sadece birkaçı...
Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük aslan nüfusuna, büyük fil ve buffalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğimiz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelimize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyoruz.

Konaklama full pansiyon bazında Ilkeliani Mara Lüks Çadır Kampında olacaktır.


7. GÜN:  MASAİ MARA - NAİROBİ  27.08.2018

Bu sabah Masai Mara'daki son safarimizi gerçekleştiriyor ve kahvaltı sonrası otelimizden çıkışımızı yaparak Nairobi’ye dönüyoruz. Dilerseniz ekstra olarak uçakla dönüş seçeneği de mevcuttur. Nairobi’de akşam yemeğimizi şehrin en meşhur restoranlarından biri olan Carnivore Restorant’da alıyoruz. Carnivore Restorant, mangalda ızgara olarak pişirilmiş av etleri ile ünlüdür. Sığır, koyun ve tavuk etinin yanında devekuşu, timsah gibi av hayvanlarını da tatma şansı bulabilirsiniz. Yine balık ve vejeteryan menüler de mevcuttur. Veda yemeğimizin ardından otelimize transferiniz gerçekleştiriliyor ve bir gün sonraki uçuşumuz için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.

Mesafe/Sürüş zamanı: 360 km / 5 saat

Konaklama oda-kahvaltı bazında Lazizi Premier Hotel'de olacaktır.


8. GÜN NAİROBİ - İSTANBUL 28.08.2018

Uçak saatimize bağlı olarak 02:00'de otelimizden çıkışımızı yaparak Jomo Kenyatta Uluslararası havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul uçağımızın kalkış saati 04:45. Yaklaşık 6.5 saatlik uçuşumuzun ardından akşam üzeri 11:15'de İstanbul'a varıyoruz. Hoşgeldiniz...

Kenya'da safarinin bıraktığı unutulmaz anılarla havalimanında vedalaşıyoruz...

Daphe Sheldrick Yetimhanesi ve Giraffe Center Gezisi  90 USD

Naivasha Gölünde Tekne Turu   50 USD

Masai Mara'da Balon Safari  440 USD

Masai Mara - Nairobi Uçuşu  260 USD

İki Kişilik Odada Kişi Başı Yetişkin                                             2.890 USD  **1 Mayıs'a kadar 100 USD Erken Rezervasyon Fırsatıyla**

İki kişilik Odada Tek Konaklama Farkı                                          750 USD

2 Yetişkin ile kalan Çocuk Misafir (2-11 yaş)                             1.790 USD

Ayrı odada kalan Çocuk Misafir (2-11 yaş)                                1.910 USD

Fairmont Norfolk Hotel:

 

fairmontnorfolkhotel_5 fairmontnorfolkhotel_4 fairmontnorfolkhotel_3 fairmontnorfolkhotel_2 fairmontnorfolkhotel_1

 

Naivasha Sopa Lodge:

Ilkeliani Mara Luxury Camp:

ilkeliani-camp_tent ilkeliani-camp_lounge3 ilkeliani-camp_lounge2 ilkeliani-camp_lounge ilkeliani-camp_dining-tent

 

Crown Plaza Nairobi Airport Hotel:

crowne-plaza-nairobi-5515307080-2x1 lazizi-premier_1 lazizi-premier_4 lazizi-premier_3

- Sağlık

Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Kenya'ya ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir.  Aşı olunması önerilmekle birlikte, en doğru yönlendirmeyi doktorunuzdan almanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.


- Seyahat Zamanlaması

Kenya’ya, yağmurlu sezon olan Nisan-Mayıs ayları dışında 10 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir.


- Vize Bilgileri

Kenya’ya girişte vize uygulanmaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla vize alınabilmektedir.


- Uçuş Süreleri

İstanbul - Nairobi uçuşu THY ile 6 saat 30 dakika sürmektedir.


 - Para Birimi

Kenya para birimi Kenya Şilini’dir. Yanınıza USD aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz. 


- Saat Dilimi

Türkiye ile Kenya arasında döneminde yazın (ileri saat uygulaması geçerli iken) saat farkı bulunmamaktadır. Kışın ise Kenya, Türkiye'den 1 saat ilerdedir.


- Telefon Kullanımı

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 


- Elektrik

Kenya’da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.


- Seyahat Sırasında Kıyafet Seçimi ve Gerekli Olabilecek Eşyalar

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri,  yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.


- Yemek Kültürü

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde;  kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 


- Alışveriş

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır.