>

Simba Safari

‘Simba’ , Swahili dilinde aslan demektir.

hippos1

Bu turumuz, safariniz süresince konforunuzdan feragat etmeden en uygun sürede, en fazla çeşitliliği sunan optimum bir pakettir. Konaklama yapılan otellerin tamamı daha önceden denenmiş ve hizmet kalitesi bilinen otellerden oluşmaktadır. Bu safari turumuz sırasında göreceğiniz manzaraların uzun süre aklınızda kalacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Afrika kıtasının en yüksek dağı olan Kilimanjaro’nun zemin oluşturduğu fil sürülerinin gün batımındaki nefes kesen görüntüleri, Naivasha gölünün arkasında konuşlanmış Mount Longonot yanardağı ile muhteşem uyumu, Nakuru gölünün ünlü pembe flamingoları ve dünya üzerindeki rakipsiz doğal yaşam alanı niteliğindeki Masai Mara’nın vahşi yaşamı tanık olacağınız manzaralardan sadece birkaçıdır.

flamingos1Görülebilecek Hayvanlar:
 Flamingo, Aslan, Fil, Bufalo, Leopar, Çita, Su Aygırı, Timsah, Gnu, Zebra, Antilop, İmpala, Topi, Eland, Zürafa, Siyah & Beyaz Gergedan.Konaklama:
 The Boma Hotel, Ol Tukai Lodge, Lake Naivasha Sopa Lodge, Lake Nakuru Lodge ve Masai Mara Sopa Lodge.


Görülebilecek Hayvanlar: Flamingo, Aslan, Fil, Gnu, Bufalo, Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Antilop, İmpala, Topi, Eland, Zürafa, Vahşi Köpek,  Siyah & Beyaz Gergedan.


Bu turumuzun künyesini aşağıda görebilirsiniz

Tur Kodu: SS10
Süresi: 10 gün
 Hareket: Kesin Hareketli
Grup Sayısı: 2-50 kişi
Minimum Kişi: 2 Kişi
Seyahat Şekli: 6 kişilik Modifiye Safari Minibüsleri
Tura dahil Hizmetler: Türk Havayolları ile İstanbul-Nairobi-İstanbul direkt uçuşları, tüm transferler, programdaki yer alan yemekler, Ünlü Carnivore restoranda veda yemeği, tüm Safariler, günde kişibaşı 1 litre su, tüm milli park girişleri, seyahat sağlık sigortası, havalimanı vergileri, İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför.
Konaklama: Safari otelleri, Şehir oteli
Gezilecek bölgeler: Nairobi
Amboseli Milli Parkı
Naivasha Gölü
Nakuru Gölü Milli Parkı
Masai Mara Milli Parkı
Nairobi

1. GÜN: ISTANBUL-NAİROBİ
Tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak gece yarısından önce (22:00) Atatürk Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından gece yarısından hemen sonra (00:50) Nairobi'ye hareket ediyorsunuz. Geceleme uçakta...


2. GÜN: NAİROBİ
Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışınızın ardından karşılanıyorsunuz  ve Sarova Stanley Otel'e transferiniz gerçekleştiriliyor. Otele girişinizi yapıyor ve dinlenmek üzere odalarınıza çekiliyorsunuz. Gün içinde dilerseniz ekstra olan Daphne Sheldrick Yetimhanesi  & Giraffe Center’a yapacağımız geziye katılabilirsiniz.  Bu turumuzda ünlü yazar Daphne Sheldrick’in önderliğinde kurulan yavru fil ve gergedan yetimhanesinde, doğal yaşamda öksüz kalmış başta fil ve gergedan yavruları olmak üzere diğer vahşi hayvanları çok yakından görme fırsatı buluyorsunuz.. Daha sonra koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu Giraffe Center’ı ziyaret ediyorsunuz. Yükseltilmiş bir platformdan zürafaların elle beslenmesine olanak veren bu tur, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz bir eğlence… Akşam üzeri otelinize dönüyor ve bir gün sonra başlayacağınız safari turunuz için dinleniyorsunuz.

Konaklama oda-kahvaltı bazında The Stanley Hotel'de olacaktır.

The Sarova Stanley... 1952 yılında İngiltere Prensesi (şimdiki Kraliçe) Elizabeth ve eşi Prens Philip’i de ağırlayan otel, Nairobi’nin ilk lüks oteli olarak da bilinir.  Sarova Stanley, şehrin tam merkezinde alışveriş mağazalarına, ve turistik bölgelerine çok yakın bir şekilde konumlanmıştır.  Safari maceramıza başlamadan önce otelin çatı terasındaki yüzme havuzunda dinlenebilir ve geniş seçenekli restoran ve barlarından birinde gününüzü noktalayabilirsiniz.


3. GÜN: NAİROBİ-AMBOSELİ MİLLİ PARKI
Kahvaltınızı otelimizde aldıktan sonra ünlü Amboseli Milli Parkına doğru yola çıkıyorsunuz. Amboseli’de konaklamanız Ol Tukai Lodge’da olacak. 1996 yılında hizmete açılan Ol Tukai Lodge, Amboseli Milli Parkı’nın merkezinde yer alır ve en bilinen safari otellerinden biridir. Sulak bölgede yakın konumlanmış olan otel, Afrika kıtasının en yüksek dağı Kilimanjaro'yu ve buzullarını görebileceğiniz enfes manzaralar sunar.
Öğleden sonra Amboseli'deki ilk Safarinize çıkıyorsunuz. İlk olarak milli parkın içinde serpiştirilmiş gibi görünen göletlerdeki filleri izliyorsunuz. Bu göletler aynı zamanda su aygırı ve bufalo için yaşam kaynağı olduğu gibi birçok kuş türüne de ev sahipliği yapıyor. Gün batımından önce safarinizi tamamlayarak otelinize dönüyor ve gününüzü otelin barında veya havuzun keyfini çıkartarak noktalıyorsunuz.
Konaklama full pansiyon bazında Ol Tukai Lodge’da olacaktır.

Mesafe/Sürüş Zamanı: 260km / 4 ½ saat


4. GÜN: AMBOSELİ MİLLİ PARKI
Tüm günü Milli parkın içinde safari yaparak geçiriyorsunuz. Amboseli Milli Parkı, Afrika kıtasının en yüksek dağı olan Kilimanjaro’nun eteklerinde yer alır. Kilimanjaro’nun hakimiyetini ve etkilerini parkın her noktasında görmek
mümkündür. Zirvesi buzullarla kaplı Kilimanjaro, fotoğrafseverlere en muhteşem görüntülerini sadece Amboseli Milli Parkı’da verir. Ufukta Kilimanjaro’nun nefes kesen görüntüsünü eşliğinde sadece Amboseli’ye özgü büyük fil sürülerini fotoğraflamak unutulmaz bir tecrübe olacaktır.
Aynı zamanda parkta antilop, sırtlan, çakal, yaban domuzu, babun, vervet maymunu ve hatta leopar, aslan ve çita gibi hayvanları da görmek mümkün olabilecektir.
Konaklama full pansiyon bazında Ol Tukai Lodge’da olacaktır.


5. GÜN: AMBOSELİ, NAİROBİ, BÜYÜK RİFT VADİSİ, NAİVASHA GÖLÜ
Otelinizdeki kahvaltıdan sonra Nairobi ve “Büyük Rift Vadisi”nden geçerek Naivasha Gölüne ulaşıyorsunuz. İçerisinde çökmüş bir yanardağ da bulunduran Naivasha gölü, birçok kuş türüne de ev sahipliği yapar. Öğleden sonra, Lake Naivasha Sopa Lodge’a girişinizi yapıyorsunuz. Bahçesinde zürafaların, antilopların dolaştığı ve özellikle geceleri hipopotamları odanızın balkonundan izleyebileceğiniz bu son derece lüks otel, uzun süre hatırlayacağınız anılar bırakır. Günün kalan kısmını havuz kenarında dinlenerek veya ekstra olarak gölde yapacağınız tekne turu ile geçirebilirsiniz. Akşam ise, otelin lobisinde şömine başında içkinizi yudumlayabilirsiniz.
Konaklama full pansiyon bazında Lake Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.

Mesafe/sürüş zamanı: 380 km / 5 saat


6. GÜN: NAIVASHA GÖLÜ & NAKURU GÖLÜ MİLLİ PARKI
Kahvaltı sonrası otelinizden ayrılıyor ve Büyük Rift Vadisi boyunca ilerliyor, Elemeteita gölünü geçiyor ve Nakuru Gölü Milli Parkı’na varıyorsunuz. Bu kısa yolculuktan sonra gölün etrafında safarinizi yapıyorsunuz.

Nakuru Gölü, ev sahipliği yaptığı sayıları 1.2 milyonu aşan pembe flamingolarıyla ünlüdür. Pembe Flamingoları ve 400’ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü Nakuru Gölünde ise gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, göl suyunda bulunan bir tür yosun ile beslenen pembe-fuşya flamingoları ve gökyüzünün göl üzerindeki kusursuz yansıması ile fotoğrafseverler için unutulmaz bir fon oluşturur. Bu özelliğiyle milyonlarca flamingo ve yok olmakta olan canlı türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Belli bir mesafeden göl, üzerindeki flamingolar nedeniyle adeta pembe renkte görünür. Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmeniz de çok olasıdır. Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Bu park, aynı zamanda Rothschild zürafalarına ve Leopara da evsahipliği yapar.
Afrika’daki “Beş Büyük”lerden biri ve aynı zamanda en zor görülen hayvanlarından olan Leoparı da burada görme şansınız yüksek… Rehberinizle birlikte dikkatlice ağaçları incelemenizi öneririz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir…
Konaklama full pansiyon bazında Lake Nakuru Lodge’da olacaktır.

Mesafe/Sürüş Zamanı: 120 km / 1.5 saat


7. GÜN: NAKURU GÖLÜ MİLLİ PARKI-MASAİ MARA
Kahvaltıdan sonra Nakuru gölünde ayrılıyor ve Büyük Rift Vadisi boyunca kuzeye doğru ünlü Masai Mara’ya yol alıyorsunuz. Öğle yemeğinizi Masai Mara Sopa Lodge’da alıyorsunuz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkı’ndaki ilk Safarinize çıkıyor ve savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyorsunuz. Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz. Yine dileyenler için yemek saatine kadar havuzdan faydalanma imkanı olacaktır.
Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge’da olacaktır.

Mesafe/Sürüş Zamanı: 320 km / 4.5 saat


8. GÜN: MASAİ MARA’DA SAFARİ
Bugün tüm gününüzü dünyanın en ünlü Milli Parkında geçiriyorsunuz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyorsunuz.

Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük aslan nüfusuna, büyük fil ve buffalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğimiz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelimize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyoruz.
Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge’da olacaktır.


9. GÜN: NAİROBİ’YE DÖNÜŞ
Bu sabah Masai Mara'da son safarinizi yapıyorsunuz. Kahvaltı için otelinize dönüyor ve sonrasında çıkış için hazırlıklarınızı tamamlıyorsunuz. Erken alınan öğlen yemeğinin ardından otelinizden ayrılarak Nairobi’ye dönüyorsunuz. Dilerseniz ekstra olarak uçakla dönüş seçeneği de mevcuttur. Nairobi’de akşam yemeğinizi şehrin en meşhur restoranlarından biri olan Carnivore Restorant’da alıyorsunuz. Carnivore Restorant, mangalda ızgara olarak pişirilmiş av etleri ile ünlüdür. Sığır, koyun ve tavuk etinin yanında devekuşu, timsah gibi av hayvanlarını da tatma şansı bulabilirsiniz. Yine balık ve vejeteryan menüler de mevcuttur. Veda yemeğinizin ardından Nairobi'deki "eviniz" Boma Hotel'e dönüyor ve ertesi sabah gerçekleştireceğiniz İstanbul uçuşunuz için dinleniyorsunuz.

 Mesafe/Sürüş zamanı: 265 km / 4 Saat


10. GÜN NAİROBİ - İSTANBUL
Uçak saatinize bağlı olarak sabah 07:30'da otelinizden alınarak Jomo Kenyatta Uluslararası havalimanına hareket ediyorsunuz. 7 saatlik uçuşunuz sonrasında saat 17:00 civarında İstanbul'a varıyorsunuz. Hoşgeldiniz..

Masai Kabile Ziyareti                                         40 USD

Daphne Sheldrick & Giraffe Center Gezileri          90 USD

Crescent Adasında Yürüyüş Safarisi                   40 USD

Naivasha Gölünde Tekne Gezisi                         40 USD

Masai Mara'da Balon Safari                               440 USD

Masai Mara - Nairobi Uçuşu                              220 USD

2.700 USD'den Başlayan Fiyatlarla... (6 kişi katılım halinde ve THY'nin en düşük ücret sınıfı baz alınarak oluşturulmuş fiyattır. Katılımcı sayısına ve seyahat dönemine göre fiyat farklılık gösterebilecektir.)

The Boma Hotel:

the-boma-nairobiboma-room2 boma-nairobi-room2Boma-entrance

 

 

 

 

 

 

Ol Tukai Lodge:

Lake Nakuru Lodge:

Masai Mara Sopa Lodge: